Masz pytania?

„DLA CZŁOWIEKA, PODOBNIE JAK DLA PTAKA, ŚWIAT MA WIELE MIEJSC, GDZIE MOZNA ODPOCZĄĆ, ALE GNIAZDO TYLKO JEDNO” Oliver-Wendell Holmes

Jak często powinno się powinno sie odnawiać schody?

Najbardziej wskazane jest odnawiać warstwę lakieru każdego roku. Dobierzmy środek do gatunku drewna i rodzaju powierzchni. Unikajmy środków uniwersalnych i czytajmy etykiety.

Jak czyścić drewniany taras?

Regularne czyszczenie i impregnacja są niezbędne w utrzymaniu drewnianych powierzchni w dobrym stanie. Podstawowym sposobem pielęgnacji jest czyszczenie za pomocą myjki ciśnieniowej lub szczotki ze sztywnym włosiem i wodą. Do czyszczenia silnie zabrudzonych powierzchni zaleca sie używanie głęboko czyszczących preparatów w celu usunięcia plam i przebarwień, które przywrócą deskom naturalną barwę.

Czym myć drewnianą podłogę?

Pielęgnacja drewnianej podłogi to nie tylko mycie. Aby prawidłowo ją pielęgnować nie wolno zapominać o regularnym odkurzaniu za pomocą szczotki o miękkim włosiu. Nawet jeżeli parkiet jest zabezpieczony warstwą lakieru zgromadzone drobinki piasku będą działać jak papier ścierny. Zainwestujmy również w profesjonalne preparaty, jak mydło czy pasta do podłóg drewnianych.

Drewniana podłoga? Jak wybrać właściwy materiał?

Każdy gatunek ma swoje indywidualne właściwości – twardość, stabilność i skłonność do zmiany kolorów. Należy zwrócić uwagę na parametry techniczne drewna. Dobre referencje  W przypadku mocno nasłonecznionych pomieszczeń należy unikać gatunków, które pod wpływem promieni słonecznych mocno zmieniają kolor. Warto skorzystać z wiedzy specjalisty, który na pewno doradzi nam w wyborze.